• Annual General Meeting

    To be held at City Academy on Thursday 19th November 2015. All clubs must attend.
  • Annual Awards Dinner

    To be held at Hotel Mercure on Friday 16th October at 7 p.m. We look forward to seeing you there.
  • 2015 Season

    Season starts 2nd May and finishes 29th August

Nominations for Player of the Month

must be sent within 7 days of the end

of the month to Award Representative

Ian Doy or via the NCL Facebook page.

 

Fixtures Results Events
Div 1 Div 2 3 E 3 W 4 E 4 W 5 E 5 W
04 Jul 15 Belton vs. Rollesby
04 Jul 15 Caister vs. Kirkley & Low Rail
04 Jul 15 Cringleford Lodge vs. Happisburgh
04 Jul 15 East Harling vs. Blundeston
04 Jul 15 Felthorpe vs. Gt Yarmouth

DIVISION 1

Team Name Played Pts
Happisburgh 9 200
Blundeston 9 181
Belton 9 154
Felthorpe 9 153
Rollesby 9 134
Gt Yarmouth 9 114
Caister 9 113
Cringleford Lodge 9 104
East Harling 9 69
Kirkley & Low Rail 9 69

DIVISION 2

Team Name Played Pts
Eaton 9 179
Saxlingham 9 167
Ketteringham Hall 9 147
Drayton 9 146
Garboldisham B 9 145
Sprowston B 9 130
Gt Melton B 9 124
Nor Bystanders 9 117
St Andrews 9 77
Costessey 9 74

DIVISION 3 EAST

Team Name Played Pts
Gillingham 9 204
Overstrand 9 183
Winterton A 9 160
Old Catton A 9 148
Ash & B Wanderers B 9 145
Felthorpe A 9 125
Aylsham St Giles 9 111
Bungay A 9 102
Frettenham 9 38
Hales & Loddon A 9 -16

DIVISION 3 WEST

Team Name Played Pts
Rackheath 9 150
Reepham & Salle 9 150
Hardingham A 9 148
Saham Toney A 9 140
Hethersett & TV B 9 139
North Elmham 9 131
Gt Melton C 9 130
Swanton Morley 9 122
Hingham 9 77
Old Buck'ham B 9 63

DIVISION 4 EAST

Team Name Played Pts
Halvergate 9 200
Acle B 9 178
Lowestoft B 9 137
Kirkley & Low Rail A 9 127
Gt Yarmouth A 9 110
Blundeston A 9 107
Martham A 9 100
Happisburgh A 9 94
Winterton B 9 83
Rollesby A 9 38

DIVISION 4 WEST

Team Name Played Pts
Great Ellingham 8 164
New Buckenham 8 162
Old Catton B 8 142
Rocklands A 8 140
Sprowston C 8 118
Colney 8 97
Ketteringham Hall A 8 62
Nor Bystanders A 8 49
Garboldisham C 8 34

DIVISION 5 EAST

Team Name Played Pts
Beeston 8 189
Southwold 8 183
Diss B 8 117
Brooke B 8 101
North Walsham 8 94
Horsford C 8 92
Ash & B Wanderers C 8 45
Hardingham B 8 43
Hethersett & TV C 8 5

DIVISION 5 WEST

Team Name Played Pts
Beetley 8 185
Reepham & Salle A 8 166
Thornham 8 165
Mundford A 8 104
North Elmham A 8 88
Old Buck’ham C 8 88
Beeston A 8 88
Swanton Morley A 8 62
Dereham B 8 27
Div 1 - 3 James Kay 07801 539370
Div 4 & 5 Adrian Bryan 07764 161078
Emergency Number   07951 811714
Safe Hands
Norfolk Cricket Board
Cricket Alliance
DESIGNED & POWERED BY GHOST NEW MEDIA